3M 926121-01-19-EU
926121-01-19-EU picture photo
Mfg. Part Number
926121-01-19-EU
Brief Description
CONN HEADER 19POS .100" GOLD
Datasheet Download
926121-01-19-EU.pdf
Availability of 926121-01-19-EU
QUANTITY
926121-01-19-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 926121-01-19-EU
Internal Part NumberEIS-926121-01-19-EU
PackagingBulk
Number of Positions19
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.845" (21.47mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.390" (9.90mm)
Length - Tail0.355" (9.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926121-01-19-EU
Related Links926121-, 926121-01-19-EU Datasheet, 3M Distributor
926121-01-19-EU Details Description
Related parts for 926121-01-19-EU
IC DRVR HALF BRDG SELF-OSC 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN RECEPT 10POS FMALE SLD GOLD datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN RECPT 64POS VERT 1MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 12POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
RES 150K OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
RES 5.69K OHM 0.4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf