3M 926141-01-33-I
926141-01-33-I picture photo
Mfg. Part Number
926141-01-33-I
Brief Description
CONN HEADER 33POS .100" GOLD
Datasheet Download
926141-01-33-I.pdf
Availability of 926141-01-33-I
QUANTITY
926141-01-33-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 926141-01-33-I
Internal Part NumberEIS-926141-01-33-I
Number of Positions33
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.428" (10.87mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926141-01-33-I
Related Links926141-, 926141-01-33-I Datasheet, 3M Distributor
926141-01-33-I Details Description
Related parts for 926141-01-33-I
RES SMD 42.2K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 600MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC AMP DIFF LOW-DISTORTION 8MSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 40 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 48POS 2MM T/H datasheet.pdf
LED RED DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.01A 32V datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 2W DO204AL datasheet.pdf