3M 926381-01-36-EU
926381-01-36-EU picture photo
Mfg. Part Number
926381-01-36-EU
Brief Description
CONN HEADER 36POS .100" GOLD
Datasheet Download
926381-01-36-EU.pdf
Availability of 926381-01-36-EU
QUANTITY
926381-01-36-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 926381-01-36-EU
Internal Part NumberEIS-926381-01-36-EU
Series929
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded, Breakaway
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.545" (13.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926381-01-36-EU
Related Links926381-, 926381-01-36-EU Datasheet, 3M Distributor
926381-01-36-EU Details Description
Related parts for 926381-01-36-EU
IC SYNC 4-BIT UP/DN CNTR 16-SOIC datasheet.pdf
IC ETHERNET SW 2PORT BUS 128LQFP datasheet.pdf
IGBT 600V 60A 200W TO-247 datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 35V 10% 1507 datasheet.pdf
RES SMD 8.45KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM 96.8VC PLAD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V CPT datasheet.pdf
BAND PASS FILTER 2.45 GHZ 0805 datasheet.pdf