3M 926382-01-12-I
926382-01-12-I picture photo
Mfg. Part Number
926382-01-12-I
Brief Description
CONN HEADER 24POS DL .100" GOLD
Datasheet Download
926382-01-12-I.pdf
Availability of 926382-01-12-I
QUANTITY
926382-01-12-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 926382-01-12-I
Internal Part NumberEIS-926382-01-12-I
Series92X
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.545" (13.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926382-01-12-I
Related Links926382-, 926382-01-12-I Datasheet, 3M Distributor
926382-01-12-I Details Description
Related parts for 926382-01-12-I
RES ARRAY 13 RES 680K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS 2MM PCB GOLD datasheet.pdf
CHASSIS RAK-MOUNT 8 3/4"H datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 7POS PANEL SLD CUP datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 2A 48 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TWEEZER POINT ULTRA FINE 5.51" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf