3M 929500-01-23-RK
929500-01-23-RK picture photo
Mfg. Part Number
929500-01-23-RK
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL R/A 23POS
Datasheet Download
929500-01-23-RK.pdf
Availability of 929500-01-23-RK
QUANTITY
929500-01-23-RK Order Process
Ship out your order
Specifications of 929500-01-23-RK
Internal Part NumberEIS-929500-01-23-RK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions23
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.295" (7.49mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929500-01-23-RK
Related Links929500-, 929500-01-23-RK Datasheet, 3M Distributor
929500-01-23-RK Details Description
Related parts for 929500-01-23-RK
Connector Header 4 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.235V 8SO datasheet.pdf
RF TXRX WI-FI 802.11 2.45GHZ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
26-24 ELEC.INDENT. DIE datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 27UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST 2M datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 400V RADIAL datasheet.pdf
RJI KABEL AWG 22/12XIP2020M MA datasheet.pdf
Low Cost, 250 mA Output, Single-Supply Amplifiers IC datasheet.pdf