3M 929550-01-28-I
929550-01-28-I picture photo
Mfg. Part Number
929550-01-28-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL R/A 28POS
Datasheet Download
929550-01-28-I.pdf
Availability of 929550-01-28-I
QUANTITY
929550-01-28-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929550-01-28-I
Internal Part NumberEIS-929550-01-28-I
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions28
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.295" (7.49mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929550-01-28-I
Related Links929550-, 929550-01-28-I Datasheet, 3M Distributor
929550-01-28-I Details Description
Related parts for 929550-01-28-I
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5.5V 3W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 3A SMB datasheet.pdf
IC DUAL 4BIT SYNC BINARY 16SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 320MA 1.26 OHM datasheet.pdf
CABLE 5M CS1 I/O 2 BLOCK datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 80mA Automotive, Backlight 20-TSSOP-EP datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CONN 13POS FML PC BRD DIN41617 datasheet.pdf