3M 929647-04-36-EU
929647-04-36-EU picture photo
Mfg. Part Number
929647-04-36-EU
Brief Description
CONN HEADER 36POS STR .100" GOLD
Datasheet Download
929647-04-36-EU.pdf
Availability of 929647-04-36-EU
QUANTITY
929647-04-36-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-04-36-EU
Internal Part NumberEIS-929647-04-36-EU
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-04-36-EU
Related Links929647-, 929647-04-36-EU Datasheet, 3M Distributor
929647-04-36-EU Details Description
Related parts for 929647-04-36-EU
KIT EVAULATION WITH ANTENNA datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16SOIC datasheet.pdf
IC CTRLR HOTSWAP 16.5V 10-MSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V Y5U RADIAL datasheet.pdf
OSC VCXO 488.8MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP CER 9.6PF 50V U2J 0201 datasheet.pdf
IC INDUSTRIAL BUS 16-SOIC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100 L.585 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf