3M 929647-05-24-I
929647-05-24-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-05-24-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 24POS
Datasheet Download
929647-05-24-I.pdf
Availability of 929647-05-24-I
QUANTITY
929647-05-24-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-05-24-I
Internal Part NumberEIS-929647-05-24-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-05-24-I
Related Links929647-, 929647-05-24-I Datasheet, 3M Distributor
929647-05-24-I Details Description
Related parts for 929647-05-24-I
OUTPUT MODULE DC STD 20MA 5VDC datasheet.pdf
IC FIXED POINT DPS 144-LQFP datasheet.pdf
COMMUNICATIONS MODULE RS232 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
IC FLASH 1GBIT 45NS 63BGA datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf