3M 929647-07-15-EU
929647-07-15-EU picture photo
Mfg. Part Number
929647-07-15-EU
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 15POS
Datasheet Download
929647-07-15-EU.pdf
Availability of 929647-07-15-EU
QUANTITY
929647-07-15-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-07-15-EU
Internal Part NumberEIS-929647-07-15-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-07-15-EU
Related Links929647-, 929647-07-15-EU Datasheet, 3M Distributor
929647-07-15-EU Details Description
Related parts for 929647-07-15-EU
RES 7.5K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN MEMORY STICK CARD PUSH-PULL datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC 14BIT 8 MSPS 3.3V PGA 48-TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 125V datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C 8VSSOP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 224MA 4 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf