3M 929647-07-17-I
929647-07-17-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-07-17-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 17POS
Datasheet Download
929647-07-17-I.pdf
Availability of 929647-07-17-I
QUANTITY
929647-07-17-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-07-17-I
Internal Part NumberEIS-929647-07-17-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions17
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-07-17-I
Related Links929647-, 929647-07-17-I Datasheet, 3M Distributor
929647-07-17-I Details Description
Related parts for 929647-07-17-I
TERM BLOCK INSERT BRIDGE 6POS datasheet.pdf
CONN RECEPT 9POS 20AWG MTA156 datasheet.pdf
IC OR CTRLR N+1 10MSOP datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 51 OHM 10SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf