3M 929647-09-10-EU
929647-09-10-EU picture photo
Mfg. Part Number
929647-09-10-EU
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 10POS
Datasheet Download
929647-09-10-EU.pdf
Availability of 929647-09-10-EU
QUANTITY
929647-09-10-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-09-10-EU
Internal Part NumberEIS-929647-09-10-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-09-10-EU
Related Links929647-, 929647-09-10-EU Datasheet, 3M Distributor
929647-09-10-EU Details Description
Related parts for 929647-09-10-EU
CONN HDR 6POS VERT KEY-XY 30GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 5A SPAK-7 datasheet.pdf
2P ST-TIMER GEH datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf
RES 4.75M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
UM10-3636 SAFETY MAT 10M CABLE datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 3W DO204AL datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf