Amphenol Industrial CS3100A18-1P
CS3100A18-1P picture photo
Mfg. Part Number
CS3100A18-1P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ER 10C 10#16 PIN RECP WALL
Datasheet Download
CS3100A18-1P.pdf
Availability of CS3100A18-1P
QUANTITY
CS3100A18-1P Order Process
Ship out your order
Specifications of CS3100A18-1P
Internal Part NumberEIS-CS3100A18-1P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CS3100A18-1P
Related LinksCS3100, CS3100A18-1P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
CS3100A18-1P Details Description
Related parts for CS3100A18-1P
RES 3.6 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
CHOKE TOROID 2.2MH 4A VERTICAL datasheet.pdf
RES SMD 221K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HEADER .8MM 24POS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC DC/DC CONV 8-OUTPUT 40QFN datasheet.pdf
IC COMPARATOR BTR 8-UMAX datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES SMD 93.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf