3M 929647-09-26-I
929647-09-26-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-09-26-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 26POS
Datasheet Download
929647-09-26-I.pdf
Availability of 929647-09-26-I
QUANTITY
929647-09-26-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-09-26-I
Internal Part NumberEIS-929647-09-26-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-09-26-I
Related Links929647-, 929647-09-26-I Datasheet, 3M Distributor
929647-09-26-I Details Description
Related parts for 929647-09-26-I
MOSFET N-CH 650V 33A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 80.6K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R TTL/CMOS 8MSOP datasheet.pdf
RES 569 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 2VOUT 20W datasheet.pdf
STRIP MARKER 5 SPCL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf