3M 929648-01-20-I
929648-01-20-I picture photo
Mfg. Part Number
929648-01-20-I
Brief Description
CONN HEADER 20POS R/A .100" GOLD
Datasheet Download
929648-01-20-I.pdf
Availability of 929648-01-20-I
QUANTITY
929648-01-20-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929648-01-20-I
Internal Part NumberEIS-929648-01-20-I
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929648-01-20-I
Related Links929648-, 929648-01-20-I Datasheet, 3M Distributor
929648-01-20-I Details Description
Related parts for 929648-01-20-I
IC OP AMP GP 1.4MHZ RR SC70-5 datasheet.pdf
IC SYNC BINARY COUNT 4BIT 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 80 POS SMD datasheet.pdf
RELAY THERMAL OVERLOAD 4-6A datasheet.pdf
RES 1.8M OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
GAGE datasheet.pdf
FIXED IND 240NH 2.4A 41 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf