Hirose Electric Co Ltd DF1-13S-2.5R26(05)
DF1-13S-2.5R26(05) picture photo
Mfg. Part Number
DF1-13S-2.5R26(05)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
Brief Description
CONN SOCKET 13POS IDC 26AWG TIN
Datasheet Download
DF1-13S-2.5R26(05).pdf
Availability of DF1-13S-2.5R26(05)
QUANTITY
DF1-13S-2.5R26(05) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF1-13S-2.5R26(05)
Internal Part NumberEIS-DF1-13S-2.5R26(05)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
SeriesDF1
PackagingBulk
Connector TypeSocket
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions13
Pitch0.098" (2.50mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening Type-
Cable TerminationIDC
Wire TypeDiscrete
Wire Gauge26 AWG