3M 929667-02-24-I
929667-02-24-I picture photo
Mfg. Part Number
929667-02-24-I
Brief Description
CONN HEADER .100 DUAL R/A 48POS
Datasheet Download
929667-02-24-I.pdf
Availability of 929667-02-24-I
QUANTITY
929667-02-24-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929667-02-24-I
Internal Part NumberEIS-929667-02-24-I
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions48
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929667-02-24-I
Related Links929667-, 929667-02-24-I Datasheet, 3M Distributor
929667-02-24-I Details Description
Related parts for 929667-02-24-I
RES ARRAY 5 RES 390K OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 24 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CABLE GRIP ROTATE EYE 1.321M datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN HDR 28POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 0.5A SOD962 datasheet.pdf