3M 929705-01-17-I
929705-01-17-I picture photo
Mfg. Part Number
929705-01-17-I
Brief Description
CONN HEADER 17POS STR .100" GOLD
Datasheet Download
929705-01-17-I.pdf
Availability of 929705-01-17-I
QUANTITY
929705-01-17-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929705-01-17-I
Internal Part NumberEIS-929705-01-17-I
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions17
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929705-01-17-I
Related Links929705-, 929705-01-17-I Datasheet, 3M Distributor
929705-01-17-I Details Description
Related parts for 929705-01-17-I
IC DAC 8BIT OCTAL CMOS 20-SOIC datasheet.pdf
DOOR STEL ECONOMZR 61.25" PNL SP datasheet.pdf
DIODE ZENER 35V 600MW DO220AA datasheet.pdf
RES 787K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 25POS 1MM 18" datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
500 TB RIS CLA SOLID datasheet.pdf
OSC MEMS 133.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf