3M 929705-06-25-I
929705-06-25-I picture photo
Mfg. Part Number
929705-06-25-I
Brief Description
CONN HEADER 25POS STR .100" GOLD
Datasheet Download
929705-06-25-I.pdf
Availability of 929705-06-25-I
QUANTITY
929705-06-25-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929705-06-25-I
Internal Part NumberEIS-929705-06-25-I
Number of Positions25
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929705-06-25-I
Related Links929705-, 929705-06-25-I Datasheet, 3M Distributor
929705-06-25-I Details Description
Related parts for 929705-06-25-I
FUSE BOARD MNT 1.75A 63VDC 1206 datasheet.pdf
BACKSHELL DB9 FLAT RIBBON PLAST datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 90NS 56SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 4A 1206-8 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 115V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
RES 2K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN M8 MALE 4POS datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 8POS datasheet.pdf