3M 929705-09-18-I
929705-09-18-I picture photo
Mfg. Part Number
929705-09-18-I
Brief Description
CONN HEADER 18POS STR .100" GOLD
Datasheet Download
929705-09-18-I.pdf
Availability of 929705-09-18-I
QUANTITY
929705-09-18-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929705-09-18-I
Internal Part NumberEIS-929705-09-18-I
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929705-09-18-I
Related Links929705-, 929705-09-18-I Datasheet, 3M Distributor
929705-09-18-I Details Description
Related parts for 929705-09-18-I
HEX KEY L SHAPE 7/32" 6.7" datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 2MM R/A DL PCB datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 55NS 48TSOP datasheet.pdf
IGBT 600V 15A 56W TO220 datasheet.pdf
RES 562K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 200MA 12V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 12A 12V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 180MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
ASSEMBLY ROUND 1 POS 21.6MM D 14 datasheet.pdf