3M 929705-11-27-EU
929705-11-27-EU picture photo
Mfg. Part Number
929705-11-27-EU
Brief Description
CONN HEADER 27POS STR .100" GOLD
Datasheet Download
929705-11-27-EU.pdf
Availability of 929705-11-27-EU
QUANTITY
929705-11-27-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929705-11-27-EU
Internal Part NumberEIS-929705-11-27-EU
Number of Positions27
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929705-11-27-EU
Related Links929705-, 929705-11-27-EU Datasheet, 3M Distributor
929705-11-27-EU Details Description
Related parts for 929705-11-27-EU
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 16X1 28SOIC datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONTACT SKT COAX #16 SUBMINI KIT datasheet.pdf
CONN RECEPT 140POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC DEMODULATOR/FILTER RDS 20SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 1500PF 2% 100V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.15K OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf