3M 929715-03-19-EU
929715-03-19-EU picture photo
Mfg. Part Number
929715-03-19-EU
Brief Description
CONN HEADER 38POS DUAL .100 STR
Datasheet Download
929715-03-19-EU.pdf
Availability of 929715-03-19-EU
QUANTITY
929715-03-19-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929715-03-19-EU
Internal Part NumberEIS-929715-03-19-EU
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions38
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929715-03-19-EU
Related Links929715-, 929715-03-19-EU Datasheet, 3M Distributor
929715-03-19-EU Details Description
Related parts for 929715-03-19-EU
TRANS NPN DARL 30V 0.5A SOT-23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 32V datasheet.pdf
CONN RCPT 1MM VERT 4POS datasheet.pdf
TRIGGERTORCH 3IN1 BUTANE TOOL datasheet.pdf
LED CBI 5MM YELLOW QUAD 5V datasheet.pdf
RES 220 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 30POS .80MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS PIN datasheet.pdf