3M 929715-10-15-I
929715-10-15-I picture photo
Mfg. Part Number
929715-10-15-I
Brief Description
CONN HEADER .100 DUAL STR 30POS
Datasheet Download
929715-10-15-I.pdf
Availability of 929715-10-15-I
QUANTITY
929715-10-15-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929715-10-15-I
Internal Part NumberEIS-929715-10-15-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929715-10-15-I
Related Links929715-, 929715-10-15-I Datasheet, 3M Distributor
929715-10-15-I Details Description
Related parts for 929715-10-15-I
PANEL FRONT 19X10.5X0.13" NAT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 500MHZ 5TSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CABLE 4COND 16AWG SLATE 500' datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 220K OHM 5% 1206 datasheet.pdf
UM4224 UNIVERSAL CHRYS SPEC datasheet.pdf
OSC MEMS 212.50MHZ LVDS SMD datasheet.pdf