3M 929805-01-20-I
929805-01-20-I picture photo
Mfg. Part Number
929805-01-20-I
Brief Description
CONN HEADER 20POS .100" GOLD
Datasheet Download
929805-01-20-I.pdf
Availability of 929805-01-20-I
QUANTITY
929805-01-20-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929805-01-20-I
Internal Part NumberEIS-929805-01-20-I
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.093" (2.36mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929805-01-20-I
Related Links929805-, 929805-01-20-I Datasheet, 3M Distributor
929805-01-20-I Details Description
Related parts for 929805-01-20-I
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 30W datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A TO220FP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 50POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf