3M 929805-01-23-I
929805-01-23-I picture photo
Mfg. Part Number
929805-01-23-I
Brief Description
CONN HEADER 23POS .100" GOLD
Datasheet Download
929805-01-23-I.pdf
Availability of 929805-01-23-I
QUANTITY
929805-01-23-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929805-01-23-I
Internal Part NumberEIS-929805-01-23-I
Number of Positions23
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.093" (2.36mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929805-01-23-I
Related Links929805-, 929805-01-23-I Datasheet, 3M Distributor
929805-01-23-I Details Description
Related parts for 929805-01-23-I
VARISTOR 990V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
RES SMD 576K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 35V 20% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FIXED IND 1.3UH 685MA 480 MOHM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40A 45V TO-263AB datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
TV 42C 36#22D 6#8(QUAD) PIN RE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS PIN datasheet.pdf