3M 929805-01-24-EU
929805-01-24-EU picture photo
Mfg. Part Number
929805-01-24-EU
Brief Description
CONN HEADER 24POS .100" GOLD
Datasheet Download
929805-01-24-EU.pdf
Availability of 929805-01-24-EU
QUANTITY
929805-01-24-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929805-01-24-EU
Internal Part NumberEIS-929805-01-24-EU
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.093" (2.36mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929805-01-24-EU
Related Links929805-, 929805-01-24-EU Datasheet, 3M Distributor
929805-01-24-EU Details Description
Related parts for 929805-01-24-EU
MOSFET 2P-CH 25V 0.41A SC70-6 datasheet.pdf
IC ISOMODEM SYST-SIDE DAA 16SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 1A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS 1/4NPT 20MA datasheet.pdf
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC DO204AC datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGE .100 30POS HL RA datasheet.pdf