3M 929805-01-32-EU
929805-01-32-EU picture photo
Mfg. Part Number
929805-01-32-EU
Brief Description
CONN HEADER 32POS .100" GOLD
Datasheet Download
929805-01-32-EU.pdf
Availability of 929805-01-32-EU
QUANTITY
929805-01-32-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929805-01-32-EU
Internal Part NumberEIS-929805-01-32-EU
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.093" (2.36mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929805-01-32-EU
Related Links929805-, 929805-01-32-EU Datasheet, 3M Distributor
929805-01-32-EU Details Description
Related parts for 929805-01-32-EU
RES ARRAY 4 RES 33K OHM 8SIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 27A TO-264AA datasheet.pdf
CONN SPADE TONGUE 16-14AWG PIDG datasheet.pdf
RES SMD 154 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
2 SIL PC TAIL PLUG datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 20 OHM 1606 datasheet.pdf
CONN HDR 38POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf