3M 929815-01-12-I
929815-01-12-I picture photo
Mfg. Part Number
929815-01-12-I
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 24POS DL .100" GOLD
Datasheet Download
929815-01-12-I.pdf
Availability of 929815-01-12-I
QUANTITY
929815-01-12-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929815-01-12-I
Internal Part NumberEIS-929815-01-12-I
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series929
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.093" (2.36mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929815-01-12-I
Related Links929815-, 929815-01-12-I Datasheet, 3M Distributor
929815-01-12-I Details Description
Related parts for 929815-01-12-I
CAP ALUM 47UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC DELAY LINE 10NS 8SOIC datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 1.8MM ROUND T/H datasheet.pdf
KIT FLEX POD CY7C60323-PVXC datasheet.pdf
SAW RESONATOR 433.92MHZ SMD datasheet.pdf
PELTIER CP08,127,06,L1,RT,W4.5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf