3M 929815-01-29-I
929815-01-29-I picture photo
Mfg. Part Number
929815-01-29-I
Brief Description
CONN HEADER 58POS DL .100" GOLD
Datasheet Download
929815-01-29-I.pdf
Availability of 929815-01-29-I
QUANTITY
929815-01-29-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929815-01-29-I
Internal Part NumberEIS-929815-01-29-I
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions58
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.093" (2.36mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929815-01-29-I
Related Links929815-, 929815-01-29-I Datasheet, 3M Distributor
929815-01-29-I Details Description
Related parts for 929815-01-29-I
CONN HEADER .100 DUAL R/A 10POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 29POS STRGHT PINS datasheet.pdf
MCP2,8 BU-CONTACT EDS datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 357MA 550 MOHM datasheet.pdf
RIVET BLIND 0.472" ALUMINUM datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 3.54 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf