3M 929834-05-29-RK
929834-05-29-RK picture photo
Mfg. Part Number
929834-05-29-RK
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 29POS
Datasheet Download
929834-05-29-RK.pdf
Availability of 929834-05-29-RK
QUANTITY
929834-05-29-RK Order Process
Ship out your order
Specifications of 929834-05-29-RK
Internal Part NumberEIS-929834-05-29-RK
Number of Positions29
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929834-05-29-RK
Related Links929834-, 929834-05-29-RK Datasheet, 3M Distributor
929834-05-29-RK Details Description
Related parts for 929834-05-29-RK
CONN HEADER .100 SINGL STR 20POS datasheet.pdf
FUSE AUTO 3A 125VDC BLADE MINI datasheet.pdf
DIODE ARRAY SBR 150V 20A TO220AB datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 50W datasheet.pdf
CONN DC-18GHZ TERM F BMA CHN datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS datasheet.pdf