3M 929841-01-36-RA
929841-01-36-RA picture photo
Mfg. Part Number
929841-01-36-RA
Brief Description
Connector Receptacle 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
929841-01-36-RA.pdf
Availability of 929841-01-36-RA
QUANTITY
929841-01-36-RA Order Process
Ship out your order
Specifications of 929841-01-36-RA
Internal Part NumberEIS-929841-01-36-RA
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929841-01-36-RA
Related Links929841-, 929841-01-36-RA Datasheet, 3M Distributor
929841-01-36-RA Details Description
Related parts for 929841-01-36-RA
IC VOLT DETECTOR LP 2.80V SC70-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CAP CER 43PF 500V NP0 1808 datasheet.pdf
CONN OPEN BACKPLANE 275POS GOLD datasheet.pdf
FUSE AUTO 15A 32VAC/VDC 5PK BOX datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
TRI N 24 O-RING datasheet.pdf
CRYSTAL 14.31818 MHZ datasheet.pdf
RES SMD 45.3 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf