3M 929850-01-34-RA
929850-01-34-RA picture photo
Mfg. Part Number
929850-01-34-RA
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
929850-01-34-RA.pdf
Availability of 929850-01-34-RA
QUANTITY
929850-01-34-RA Order Process
Ship out your order
Specifications of 929850-01-34-RA
Internal Part NumberEIS-929850-01-34-RA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Series929
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeForked
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929850-01-34-RA
Related Links929850-, 929850-01-34-RA Datasheet, 3M Distributor
929850-01-34-RA Details Description
Related parts for 929850-01-34-RA
TVS DIODE 21.8VWM 39.1VC SMC datasheet.pdf
CAP CER 6.6PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
LEGEND SHEET DEADFRONT ON BLK datasheet.pdf
SWITCH STRGHT LVR SPDT 15A SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
OSC XO 130.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 4.87 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
IC CLK GEN SPRED SPECTRM 16QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC MCU ARM 1.28MB FLASH 337NFBGA datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf