Bel Fuse Inc. 940-SP-361010-A217
940-SP-361010-A217 picture photo
Mfg. Part Number
940-SP-361010-A217
Brief Description
CONN MOD PLUG 10P10C SHIELDED
Datasheet Download
940-SP-361010-A217.pdf
Availability of 940-SP-361010-A217
QUANTITY
940-SP-361010-A217 Order Process
Ship out your order
Specifications of 940-SP-361010-A217
Internal Part NumberEIS-940-SP-361010-A217
Number of Positions/Contacts10p10c (RJ50)
Features-
TerminationIDC
Length0.950" (24.13mm)
ColorTranslucent - Clear
Contact MaterialPhosphor Bronze
Current Rating1.5A
Voltage Rating150V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)940-SP-361010-A217
Related Links940-SP-36, 940-SP-361010-A217 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
940-SP-361010-A217 Details Description
Related parts for 940-SP-361010-A217
CONN DIN RECEPT R/A 96POS 3ROWS datasheet.pdf
IC TXRX SGL RS232 3-5.5V 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 64.9 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 422 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
RES SMD 340OHM 0.01% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.01% 0.15W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf