Bel Fuse Inc. 940-SP-361010-A218
940-SP-361010-A218 picture photo
Mfg. Part Number
940-SP-361010-A218
Brief Description
CONN MOD PLUG 10P10C SHIELDED
Datasheet Download
940-SP-361010-A218.pdf
Availability of 940-SP-361010-A218
QUANTITY
940-SP-361010-A218 Order Process
Ship out your order
Specifications of 940-SP-361010-A218
Internal Part NumberEIS-940-SP-361010-A218
Number of Positions/Contacts10p10c (RJ50)
FeaturesMolded Boot
TerminationIDC
Length1.286" (32.66mm)
ColorTranslucent - Clear
Contact MaterialPhosphor Bronze
Current Rating1.5A
Voltage Rating150V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)940-SP-361010-A218
Related Links940-SP-36, 940-SP-361010-A218 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
940-SP-361010-A218 Details Description
Related parts for 940-SP-361010-A218
CONN HEADER .100 SINGL R/A 8POS datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8MSOP datasheet.pdf
BATTERY PK 12.0V 2800 MAH NICAD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG WHT/YEL datasheet.pdf
CONN RCPT .05" 120POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HDR 29POS 0.070 T/H TIN datasheet.pdf
IC REDRIVER I2C 8CH 100BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
OSC VCTCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf