FFF 94544-109HLF
94544-109HLF picture photo
Mfg. Part Number
94544-109HLF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HEADER BERGSTIK
Datasheet Download
94544-109HLF.pdf
Availability of 94544-109HLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
94544-109HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 94544-109HLF
Internal Part NumberEIS-94544-109HLF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLBergstik Header Series 09/Apr/2012
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK® II, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions9
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.330" (8.38mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)94544-109HLF
Related Links94544-, 94544-109HLF Datasheet, FFF Distributor
94544-109HLF Details Description
Related parts for 94544-109HLF
RES SMD 7.87KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
RING TERM NON INS 4AWG datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 800MA 190 MOHM datasheet.pdf
RES 464K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 35V SCREW datasheet.pdf
BVZ 7.62HP/04/180SH180 SN BK datasheet.pdf
TB PLG PLUG STR W/F datasheet.pdf
OSC XO 1.8432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf