Cornell Dubilier Electronics 947D221K122BDMSN
947D221K122BDMSN picture photo
Mfg. Part Number
947D221K122BDMSN
Brief Description
CAP FILM 220UF 10% 1.2KVDC SCREW
Datasheet Download
947D221K122BDMSN.pdf
Availability of 947D221K122BDMSN
QUANTITY
947D221K122BDMSN Order Process
Ship out your order
Specifications of 947D221K122BDMSN
Internal Part NumberEIS-947D221K122BDMSN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
Series947D
PackagingBulk
Capacitance220µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC230V
Voltage Rating - DC1200V (1.2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance)1.6 mOhm
Operating Temperature-45°C ~ 85°C
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseRadial, Can
Size / Dimension3.543" Dia (90.00mm)
Height - Seated (Max)3.465" (88.00mm)
TerminationScrew Terminals
Lead Spacing1.772" (45.00mm)
ApplicationsDC Link, DC Filtering
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)947D221K122BDMSN
Related Links947D221K, 947D221K122BDMSN Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
947D221K122BDMSN Details Description
Related parts for 947D221K122BDMSN
REG 3.3/1.8V 10A 12VIN VERT datasheet.pdf
EVALUATION MOD FOR TLV320AIC28 datasheet.pdf
SW DIP EXT ROCKER 12POS TH 30V datasheet.pdf
BIT PHILLIPS SZ2 3.54" datasheet.pdf
CONN CHAMP RCPT 20POS .050 VERT datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.6V SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 152 TYPE D 5POS datasheet.pdf
STRIP MARKER 9 SPCL datasheet.pdf
POT 5K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
NFC STAMP FLEX ANTENNA 25X25MM datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf