3M 951402-9061106-AR
951402-9061106-AR picture photo
Mfg. Part Number
951402-9061106-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 2POS 2MM T/H
Datasheet Download
951402-9061106-AR.pdf
Availability of 951402-9061106-AR
QUANTITY
951402-9061106-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951402-9061106-AR
Internal Part NumberEIS-951402-9061106-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951402-9061106-xx.igs951402-9061106-xx.stp951402-9061106-xx.x_t
PackagingBulk
Number of Positions2
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.543" (13.80mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.201" (5.10mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951402-9061106-AR
Related Links951402-9, 951402-9061106-AR Datasheet, 3M Distributor
951402-9061106-AR Details Description
Related parts for 951402-9061106-AR
CAP CER 10000PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 7.15KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 1.22A 110 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
HOLDER, WIRE STOP datasheet.pdf
RES SMD 0.005 OHM 1% 3W 4026 datasheet.pdf