3M 951412-4012009-AR-PT
951412-4012009-AR-PT picture photo
Mfg. Part Number
951412-4012009-AR-PT
Brief Description
CONN HDR STR STACK 12POS 2MM SMD
Datasheet Download
951412-4012009-AR-PT.pdf
Availability of 951412-4012009-AR-PT
QUANTITY
951412-4012009-AR-PT Order Process
Ship out your order
Specifications of 951412-4012009-AR-PT
Internal Part NumberEIS-951412-4012009-AR-PT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package450
Series951
PackagingTube
Number of Positions12
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.606" (15.40mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.449" (11.40mm)
Length - Tail-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951412-4012009-AR-PT
Related Links951412-401, 951412-4012009-AR-PT Datasheet, 3M Distributor
951412-4012009-AR-PT Details Description
Related parts for 951412-4012009-AR-PT
RELAY GEN PURPOSE SPST 15A 12V datasheet.pdf
RELAY SSR 25A 140VAC DC IN PNL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V 1% BP 1812 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
WIRE FERL UNINSUL datasheet.pdf
LED OSLON AMBER RED datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 1.47 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf