3M 951430-2061709-AR-TP
951430-2061709-AR-TP picture photo
Mfg. Part Number
951430-2061709-AR-TP
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
CONN HDR STR STACK 30POS 2MM SMD
Datasheet Download
951430-2061709-AR-TP.pdf
Availability of 951430-2061709-AR-TP
QUANTITY
951430-2061709-AR-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of 951430-2061709-AR-TP
Internal Part NumberEIS-951430-2061709-AR-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package220
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Series951
PackagingTube
Number of Positions30
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.563" (14.30mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.331" (8.40mm)
Length - Tail-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating)Flash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951430-2061709-AR-TP
Related Links951430-206, 951430-2061709-AR-TP Datasheet, 3M Distributor
951430-2061709-AR-TP Details Description
Related parts for 951430-2061709-AR-TP
CAP CER 150PF 250VAC X7R 1808 datasheet.pdf
FAN BLOWER 75.7X30MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 1% 0.3W 1206 datasheet.pdf
OSC XO 66.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf