3M 951434-9010806-AR
951434-9010806-AR picture photo
Mfg. Part Number
951434-9010806-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 34POS 2MM T/H
Datasheet Download
951434-9010806-AR.pdf
Availability of 951434-9010806-AR
QUANTITY
951434-9010806-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951434-9010806-AR
Internal Part NumberEIS-951434-9010806-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951434-9010806-xx.igs951434-9010806-xx.stp951434-9010806-xx.x_t
Number of Positions34
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.425" (10.80mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.157" (4.00mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951434-9010806-AR
Related Links951434-9, 951434-9010806-AR Datasheet, 3M Distributor
951434-9010806-AR Details Description
Related parts for 951434-9010806-AR
FUSE PTC 1.60A 30V RESET RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 422 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 22.6KOHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVPECL 25PPM 3.2X5 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
IC GATE DVR SGL 9A HS 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS SKT datasheet.pdf