3M 951444-2011709-AR-PT
951444-2011709-AR-PT picture photo
Mfg. Part Number
951444-2011709-AR-PT
Brief Description
CONN HDR STR STACK 44POS 2MM SMD
Datasheet Download
951444-2011709-AR-PT.pdf
Availability of 951444-2011709-AR-PT
QUANTITY
951444-2011709-AR-PT Order Process
Ship out your order
Specifications of 951444-2011709-AR-PT
Internal Part NumberEIS-951444-2011709-AR-PT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package130
Series951
PackagingTube
Number of Positions44
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.488" (12.40mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.331" (8.40mm)
Length - Tail-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951444-2011709-AR-PT
Related Links951444-201, 951444-2011709-AR-PT Datasheet, 3M Distributor
951444-2011709-AR-PT Details Description
Related parts for 951444-2011709-AR-PT
FIXED IND 27UH 1.54A 110 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONV DC/DC 1KVDC TH 1W 24-12V datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
MOD XBEE 802.15.4 1MW W/PCB ANT datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 36VOUT 75W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 200MA 700 MOHM datasheet.pdf