FFF 95278-101A36LF
95278-101A36LF picture photo
Mfg. Part Number
95278-101A36LF
Brief Description
BERGSTIK
Datasheet Download
95278-101A36LF.pdf
Availability of 95278-101A36LF
QUANTITY
95278-101A36LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 95278-101A36LF
Internal Part NumberEIS-95278-101A36LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
Standard Package400
SeriesBERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.232" (5.90mm)
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)95278-101A36LF
Related Links95278-1, 95278-101A36LF Datasheet, FFF Distributor
95278-101A36LF Details Description
Related parts for 95278-101A36LF
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTER 3A datasheet.pdf
METER TEMP INFRARED W/O LASER datasheet.pdf
CONN RCPT IN-LINE 8POS W/PIN datasheet.pdf
CAP TRIMMER 3.5-20PF 100V TH datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 100V X7R 1808 datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 196K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 174 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
381 TB SPR PLU F/SCREW datasheet.pdf
CAP CER 500PF 7.5KV AXIAL datasheet.pdf