FFF 95278-801B20LF
95278-801B20LF picture photo
Mfg. Part Number
95278-801B20LF
Brief Description
BERGSTIK
Datasheet Download
95278-801B20LF.pdf
Availability of 95278-801B20LF
QUANTITY
95278-801B20LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 95278-801B20LF
Internal Part NumberEIS-95278-801B20LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
Standard Package23
SeriesBERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.232" (5.90mm)
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)95278-801B20LF
Related Links95278-8, 95278-801B20LF Datasheet, FFF Distributor
95278-801B20LF Details Description
Related parts for 95278-801B20LF
RES SMD 270 OHM 5% 2W 2616 datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 16POS 10MM datasheet.pdf
IC FPGA 249 I/O 313BGA datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 20ppm 12pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC DETECTION HALL OMNIPO 4UCSP datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 200POS .050 SMD datasheet.pdf
ANVIL WIRE 690280995 datasheet.pdf
CAP FILM 360NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN 28POS 0.8MM SMT datasheet.pdf