3M 953135-2000-AR-PR
953135-2000-AR-PR picture photo
Mfg. Part Number
953135-2000-AR-PR
Brief Description
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 35 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
953135-2000-AR-PR.pdf
Availability of 953135-2000-AR-PR
QUANTITY
953135-2000-AR-PR Order Process
Ship out your order
Specifications of 953135-2000-AR-PR
Internal Part NumberEIS-953135-2000-AR-PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series953
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle, Bottom or Top Entry
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions35
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)953135-2000-AR-PR
Related Links953135-2, 953135-2000-AR-PR Datasheet, 3M Distributor
953135-2000-AR-PR Details Description
Related parts for 953135-2000-AR-PR
RES SMD 1.3K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
HDR STR DR.100 DP SMT TB datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 25A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
PLUG-INSIDE ROTARY SPDT datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.039UF RADIAL datasheet.pdf