3M 957226-2000-AR-TP
957226-2000-AR-TP picture photo
Mfg. Part Number
957226-2000-AR-TP
Brief Description
CONN HDR 26POS 2MM VERT SMD 10AU
Datasheet Download
957226-2000-AR-TP.pdf
Availability of 957226-2000-AR-TP
QUANTITY
957226-2000-AR-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of 957226-2000-AR-TP
Internal Part NumberEIS-957226-2000-AR-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIDC Wiremount Connectors Primer
Featured Product95x Series Board-to-Board Connectors and Box Headers
Standard Package198
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)957226-2000-AR-TP
Related Links957226-2, 957226-2000-AR-TP Datasheet, 3M Distributor
957226-2000-AR-TP Details Description
Related parts for 957226-2000-AR-TP
CAP TANT 0.47UF 35V 20% 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 976 I/O 1517HBGA datasheet.pdf
CONN 2.92MM JACK STR SOLDER datasheet.pdf
CONN RECPT 40POS .050" SMT GOLD datasheet.pdf
RES 18.4K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf