3M 957232-2000-AR-TP
957232-2000-AR-TP picture photo
Mfg. Part Number
957232-2000-AR-TP
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HDR 32POS 2MM VERT SMT 10AU
Datasheet Download
957232-2000-AR-TP.pdf
Availability of 957232-2000-AR-TP
QUANTITY
957232-2000-AR-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of 957232-2000-AR-TP
Internal Part NumberEIS-957232-2000-AR-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIDC Wiremount Connectors Primer
Standard Package165
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series957
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)957232-2000-AR-TP
Related Links957232-2, 957232-2000-AR-TP Datasheet, 3M Distributor
957232-2000-AR-TP Details Description
Related parts for 957232-2000-AR-TP
RES SMD 390 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 200MW SOD523 datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 3MHZ SOT23-6 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 50W datasheet.pdf
IC OCTAL TTL-ECL XLATR 24-DIP datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIRECT CONNECT datasheet.pdf
CTV 21C 21#16 PIN RECP datasheet.pdf
TV 39C 37#20 2#16 SKT RECP datasheet.pdf
1000UF 100V 25X30MM 85C 12000H datasheet.pdf