3M 957232-2000-AR-TP
957232-2000-AR-TP picture photo
Mfg. Part Number
957232-2000-AR-TP
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HDR 32POS 2MM VERT SMT 10AU
Datasheet Download
957232-2000-AR-TP.pdf
Availability of 957232-2000-AR-TP
QUANTITY
957232-2000-AR-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of 957232-2000-AR-TP
Internal Part NumberEIS-957232-2000-AR-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIDC Wiremount Connectors Primer
Standard Package165
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series957
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)957232-2000-AR-TP
Related Links957232-2, 957232-2000-AR-TP Datasheet, 3M Distributor
957232-2000-AR-TP Details Description
Related parts for 957232-2000-AR-TP
CAP CER 10000PF 100V X7R 2220 datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 12VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 100V T2H 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 22 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf