3M 961109-6804-AR
961109-6804-AR picture photo
Mfg. Part Number
961109-6804-AR
Brief Description
CONN HEADER VERT SGL 9POS GOLD
Datasheet Download
961109-6804-AR.pdf
Availability of 961109-6804-AR
QUANTITY
961109-6804-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 961109-6804-AR
Internal Part NumberEIS-961109-6804-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model961109-6804-xx.igs961109-6804-xx.stp961109-6804-xx.x_t
Standard Package2,000
Series961
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions9
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.268" (6.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)961109-6804-AR
Related Links961109-, 961109-6804-AR Datasheet, 3M Distributor
961109-6804-AR Details Description
Related parts for 961109-6804-AR
RES SMD 18 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 0.4VA 28V datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
DIODE GPP 1.5A 1400V LOPRO 4SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 78 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
DIE SET (2) FOR #6 AWG BCL-6141 datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.2A 6LFCSP datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
FUSE TRON DUAL ELEMENT FUS datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf