3M 961125-6804-AR
961125-6804-AR picture photo
Mfg. Part Number
961125-6804-AR
Brief Description
CONN HEADER VERT SGL 25POS GOLD
Datasheet Download
961125-6804-AR.pdf
Availability of 961125-6804-AR
QUANTITY
961125-6804-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 961125-6804-AR
Internal Part NumberEIS-961125-6804-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model961125-6804-xx.igs961125-6804-xx.stp961125-6804-xx.x_t
Standard Package800
Series961
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions25
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.268" (6.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)961125-6804-AR
Related Links961125-, 961125-6804-AR Datasheet, 3M Distributor
961125-6804-AR Details Description
Related parts for 961125-6804-AR
CONN HEADER .100 DUAL STR 48POS datasheet.pdf
CONN RECEPT 51POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 500MW SOD123 datasheet.pdf
LABEL INK JET PLYLFN .8 X 1.5" datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 6.81M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 480MA 350 MOHM datasheet.pdf