Cicoil 969M101-18-10-050
969M101-18-10-050 picture photo
Mfg. Part Number
969M101-18-10-050
Brief Description
CBL RIBN 10COND CLEAR 50'
Datasheet Download
969M101-18-10-050.pdf
Availability of 969M101-18-10-050
QUANTITY
969M101-18-10-050 Order Process
Ship out your order
Specifications of 969M101-18-10-050
Internal Part NumberEIS-969M101-18-10-050
Cable TypeFlat Cable
Number of Conductors10
Pitch-
Length50.0' (15.24m)
Wire Gauge18 AWG
Jacket ColorClear
Ribbon Thickness0.141" (3.58mm)
Ribbon Width1.000" (25.40mm)
Jacket (Insulation) MaterialFlexx-Sil™
Voltage20kV
Operating Temperature-65°C ~ 165°C
Conductor MaterialCopper, Tinned
Insulation Resistance200 MOhm
First Conductor Mark-
Current Rating20A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)969M101-18-10-050
Related Links969M101-, 969M101-18-10-050 Datasheet, Cicoil Distributor
969M101-18-10-050 Details Description
Related parts for 969M101-18-10-050
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3 datasheet.pdf
CORD PATCH BANANA PLUG 36" VIOLT datasheet.pdf
RELAY OPTO AC/DC 100V 300MA 6SOP datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 200PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
CONN RCPT 37 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 50V JB 1210 datasheet.pdf
OSC MEMS 155.52MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf