Qualtek Electronics Corp. FAD1-09225CHMW12
FAD1-09225CHMW12 picture photo
Mfg. Part Number
FAD1-09225CHMW12
Brief Description
FAN AXIAL 92.5X25MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
FAD1-09225CHMW12.pdf
Availability of FAD1-09225CHMW12
QUANTITY
FAD1-09225CHMW12 Order Process
Ship out your order
Specifications of FAD1-09225CHMW12
Internal Part NumberEIS-FAD1-09225CHMW12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package180
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
SeriesFAD1-09225
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 92.5mm L x 92.5mm H x 25mm W
Air Flow49.4 CFM (1.40m³/min)
Static Pressure0.124 in H2O (30.9 Pa)
Bearing TypeHydrodynamic
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise34.5 dB(A)
Power (Watts)1.68W
RPM2600 RPM
Weight0.001 KG
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Current Rating0.140A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FAD1-09225CHMW12
Related LinksFAD1-092, FAD1-09225CHMW12 Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
FAD1-09225CHMW12 Details Description
Related parts for FAD1-09225CHMW12
RES ARRAY 7 RES 8.2K OHM 14SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 9V 1A TO220-3 datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 820 OHM 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
IC AMP GAIN +100V/V PREC 8-UMAX datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 7POS THRUHL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.1V 4-USP datasheet.pdf